Reklam yapımlarında kullanılan fontlar, müşteriler için önemli bir etkendir. Bildiğiniz gibi fontlar, hazırlamış olduğumuz tüm alanlarda kullandığımız bir özelliktir. Arka plan, renk, tasarım gibi birçok alana göre fontlarda değişiklik göstermemiz gerekmektedir. Bu konular ile alakalı işlerle uğraşıyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız. Bu yazımızda sizlerle birlikte yazıların font isimlerini bulma yöntemi hakkında paylaşımlar yaparak sizlerin de yararlanmasını sağlayacağım.

Yazıların Font İsimleri Bulma

Bildiğiniz gibi özellikle reklam, afiş gibi tasarımlarda bu tür şeylere çok önem verilmektedir. Müşteriler, reklamların en iyi şekilde hazırlanması ve hazırlanan temanın en iyi şekilde olmasını istemektedir. Bu sebepten dolayı da sizlerin font seçiminde çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Örnek olarak bir tasarım gördünüz ve o tasarımın yazı stilleri çok güzel. O yazı stilini bulmak için sizlere birkaç yöntem paylaşacağım. Bu sayede kolaylıkla sizlerde reklam, afiş, tabela vb durumlarda beğendiğiniz yazı fontlarını kullanabilirsiniz. Burada paylaştığımız yöntemler genel olarak grafik işi ile ilgilenen kişiler için önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten dolayı incelemenizi mutlaka tavsiye ederim.

Sizler için listeler halinde bulduğum yöntemleri paylaşmak istiyorum. Sizlerde aşağıda bulunan yöntemleri kendiniz deneyebilir ve kolaylıkla yazı font ismi bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yazıların Font İsimlerini Nasıl Bulabilirsiniz?

Yazıların font isimlerini bulmak günümüz teknolojisi ile çok daha basittir. Bazen bir uygulama, bazen bir web sitesi ile bu işlemi kolaylıkla yapabilmektesinizdir. Şimdi sizler için bulduğum çözüm yollarını maddeler halinde paylaşmak ve anlatmak istiyorum.

Yazıların Font İsimleri Bulma Yöntemi [2022]
Yazıların Font İsimleri Bulma Yöntemi [2022]

Fontface Ninja Ninja

Fontface Ninja Ninja, beğenmiş olduğunuz yazı tipini bulmanızı sağlayan harika bir yazılımdır. Aslında bu bir eklentidir. Hem kendi web sitesi, hem de chrome üzerinde kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Performans olarak benim çok hoşuma gitti, bu sebepten dolayı sizlerle paylaşmak istedim.

Fontface Ninja Ninja içerisinde 3000’den fazla yazı fontu sizleri beklemektedir. Bu yazılım ile birlikte sadece yazı fontunu bulma işlemini değil, bulduğunuz yazınının boyutu, renk kodu gibi birçok seçeneği sizlerle paylaşmaktadır. Kullanabilirlik açısından en sağlam yazılım bu diyebilirim. Google arama motoruna Fontface Ninja Ninja yazdığınızda hem kendi web sitesine, hem de eklentisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fontface sitesi, bu kadar yazı fontunun içerisinde barındırmasının bazı sebepleri tabi ki vardır. Örnek olarak birçok web sitesi üzerinden yüzlerce farklı fontları kapsamaktadır. Barındırmış olduğu bazı web siteleri şunlardır;

  • FontSpring
  • Linotype
  • Monotype
  • Fonts.com
  • Typekit
  • Google Fonts
  • FontSquirrel
  • MyFonts
  • FontSpring
  • Losttype

Bu web siteleri üzerinden fontları kolaylıkla kendi içerisine çekiyor ve sizlerim font ismi bulması konusunda yardımcı olmaktadır.

Ayrıca bkz: Reklam Afişi Hazırlarken Nelere Dikkat Edilir?

FONT IDENTIFIER

Bir diğer aracımız ise Font Identifier web sitesidir. Bu yazılım ile birlikte web sitesi üzerinden kolaylıkla istediğiniz yazı tiplerini kolaylıkla bulabilmektesinizdir. Site yabancı kaynaklı bir yazılıma sahip, türkçe dil desteği yoktur. Fakat kullanım kolaylığı gayet basit ve nettir.

Bu site üzerinde yapmanız gereken tek şey siteye giriş yapmak, beğendiğiniz font resmini oraya yüklemek ve resmin analiz olmasını beklemek. Bu adımlardan sonra geriye bir şey kalmayacaktır. Bulduğu fontun ismini sizlerle paylaşacak ve kolaylıkla öğrenmenizi sağlayacaktır.

Bu yazımızda kolaylıkla FONT IDENTIFIER ve Fontface Ninja Ninja yazılımlarını inceleyerek Yazıların Font İsimleri Bulma Yöntemi konusunda paylaşımda bulunmaktayız.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle kolay bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz. Ayrıca sizlerin de bu şekilde tavsiyede bulunmuş olduğu web siteleri varsa bizlere yorum olarak belirterek paylaşımda bulunabilirsiniz.

Author

Write A Comment