Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Nedir? - Erptakip.com

Önce Halk Sonra Bankayız ve Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları anlayışı ile kampanyalar düzenleyen Halkbank kadın girişimci kredisi ile destek paketlerini genişletmiştir. Ülke ekonomisine katkı sağlama amacı da olan bu kredi işini kurmuş ya da ilk kez kendi işini kuracak olan kadın girişimcilere finansman desteği sunar. Bu sayede kadınların cesaretlenmesini ve teşvik edilmesini hedefleyen banka uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile krediyi kullanıma sunar. Dileyen her kadın kredi paketinden yararlanabilir.

İçindekiler

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

Verilebilecek en yüksek tutarlı kadın girişimci kredisi belirlenirken kredinin kullanım amacı dikkate alınır. Buna göre işini kurmuş olan kadın girişimciler için verilecek tutar 100.000 TL’dir. Yeni iş kurmuş ve işletme yaşı en fazla altı ay olan kadın girişimcilere ise 50.000 TL kredi kullandırılır.

Kredi kapsamında en fazla 6 ay olacak şekilde ödemesiz dönem belirlenebilir. Bu kapsamda toplam kredi vadesi en fazla 36 ay olabilir. Ödeme planı eşit taksitli olacak şekilde hazırlanır. 6 aylık ödemesiz dönem kullanılacağında buna ait ödemesiz dönem faizleri üç ayda bir alınır.

Kadın girişimciler kredi ödemesi boyunca yapacakları EFT ve havale işlemleri için ücret ödemeyeceklerdir. Kullanılan kredi kapsamında ilgili kadın girişimciye en az 5000 TL limitli Ticari Kredi Kartı ve asgari 5000 TL Kredili Mevduat Hesabı tanımlanır. Kredi kartı Paraf Esnaf Kart, Paraf Busıness Kart, Paraf KOBİ Kart gibi seçeneklerden biri olabilir.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisine Kimler Başvurabilir?

Kadın girişimci kredisine başvurabilecek kişiler arasında ilk sırada başvuru tarihi itibariyle hisseleri toplamının en az %50’si kadınlara ait olan işletmeler yer alır. Bunun yanı sıra kadınlara ait gerçek kişi şahıs işletmesi, ortağı ya da sahibi olduğu işletmenin faaliyetlerine ve yönetimine aktif olarak katılan kadınlar, iş planında bulunan projeyi hayata geçirebilecek organizasyon ve yürütme yeteneği olan kadınlar da Halkbank tarafından sunulan kadın girişimci kredisinden yararlanabilirler. Krediye başvuru yapmak ve kredi paketi ile ilgili daha fazla bilgi almak amacıyla banka şubeleri tercih edilebilir. Daha önce Halkbank müşterisi olan kişiler internet şubesinden de işlem yapabilirler.

Author

2003 yılından beri ERP alanında çalışan bir uzmanın artık tüm bilgilerini web sitesine taşımak istemesi üzerine çıkan bir proje. Uzun yıllardır bilgi ve birikimlerini seminerlerde harcayan yazar artık ERP Takip kimliği ile bu sitede paylaşacak.

Write A Comment

İnstagram takipçi satın al casino siteleri