E-ticaret Pratik Muhasebe Entegrasyonları - Erptakip.com

E-ticaret ile uğraşan herkes mali tabloyu muhasebe entegrasyonu ile takip edebilir. Gelir, giderler, cariler, faturalar muhasebe programı ile entegre edilir. Mali analizler bu şekilde çok daha kolay şekilde gerçekleştirilir. Tek panel üzerinden de bunların kontrolü sağlanır. Bu şekilde ilerleyen bir sistemde mali hesaplamalar, mali tablonun takip edilmesi, fatura, fiş gibi işlemlerde hata yapılması önlenir. 

E-ticaret Muhasebe Entegrasyonları
E-ticaret Muhasebe Entegrasyonları

İçindekiler

E-ticaret Muhasebe Entegrasyonları Nedir?

Kullanılan muhasebe programını pazaryeri entegrasyonu ile birlikte entegre ederek kullanabilirsiniz. Muhasebe entegrasyonu sayesinde siparişler, stoklar da senkronize edilir. Ürün bilgileri, stok adedi yer alır. Bu sistem sayesinde işlemlerinize toplu fatura kesimi işlemi yapılır. İşlemlerinize ait tüm hareketler bu sistem sayesinde takip edilir. Günlük, haftalık veya aylık olarak bir raporlama da yapabilirsiniz. 

E-ticaret Muhasebe Entegrasyonları Nasıl Çalışır?

Muhasebe işlemlerini takip etmek adına tercih edebileceğiniz onlarca farklı muhasebe programı vardır. Bunları e-ticaret işlemleriniz için de entegre ederek kullanabilirsiniz. Bu sayede pazaryeri veya e-ticaret sitelerindeki işlemler sonrasında programlar ile bağlantı kurularak gelir-gider tablosu, işlem gideri, cari, fiş bilgileri vb. işlemler oluşturulmuş olunur. Buna göre bir yazılım sistemi olduğundan hata riski de ortadan kaldırılmış olur. Daha doğru hesaplamalar ile mali durumunuzu yönetebilirsiniz. 

Muhasebe Entegrasyonları Ne İşe Yarar? 

E-ticaret Muhasebe Entegrasyonları
E-ticaret Muhasebe Entegrasyonları

Muhasebe programları ile e-ticaret pazaryeri entegrasyonlarınızı da birlikte kullanabilirsiniz. Bu sayede e-faturalarınızı oluşturabilir veya matbu faturaların da çıktısını alabilirsiniz. E-ticaret işlemlerinizi tekrardan muhasebe programlarına aktarmaya gerek kalmaz. Bu sistem sayesinde yapılan tüm satışlar, gider durumu, faturalandırma işlemleri vb. mali işlemler tek panelden yönetilmiş olur. Hesaplamalarınızda hata yapma durumunuz kalmaz. Ürün başın elde edilen kar oranı, hangi ürünlerin daha fazla talep gördüğü, ay sonu cari hesaplamaları da bu programdan takip edilebilir. 

Muhasebe Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları Nelerdir? 

E-ticaret işlemlerinde her aşamada hızlı davranmanız size çok şey kazandırır. Aynı şekilde mali hesaplamalarınızda veya faturalandırma gibi işlemler için de aynısı söylenebilir. 

  • Mali verilerinizi çok daha iyi düzenleyebilirsiniz.
  • Gelir gider tablosunu en doğru rakamlarla inceleyebilirsiniz. 
  • Faturalandırma vb. işlemler için ayrı işlem yapmanıza gerek kalmaz. Satış işlemlerinde direkt olarak muhasebe programı ile işlemler başlamış olur.
  • Görselleştirilmiş mali tablolar ile genel durumunuza göz atabilirsiniz.
  • Entegrasyon programınıza her yerden giriş yapabileceğinizden mali durumunuza her zaman hakim olabilirsiniz. 

Onreon ile kullanacağınız e-ticaret muhasebe entegrasyonu ile tüm pazaryerlerindeki işlemlerinizi tek bir panelden takip edebileceksiniz. 

Onreon Muhasebe Entegrasyonu ile Tek Panelden Yönetebileceğiniz Firmalar

Onreon’un sunduğu muhasebe entegrasyonuyla birlikte tek bir panel üzerinden çok farklı programları bu işlemde tercih edebilirsiniz. Dia muhasebe entegrasyonu veya en bilinen onlarca program arasından kullandıklarınızı entegre ederek e-ticaret işlemlerinizi hızlandırabileceksiniz. 

En çok kullanılan programlardan olan Logo muhasebe entegrasyonu içerisinde faturaların etkin yönetimi, cari hesapların takibi, stokların takibi, fiş okuma, tahsilat ile gider takipleri, gelir-gider özet raporu vb. işlemlerine ulaşılır. 

Paraşüt

Her programda olduğu gibi Paraşüt muhasebe entegrasyonu içerisinde de mali tabloya ait her veri görüntülenebilir, düzenlenebilir ve görselleştirilebilir. E-fatura, matbu faturalar ile kargo gönderimlerinde hız kazanırsınız. 

ETA

Ürünlerinizin sağladığı gelir, stoklarınızın durumu ve gider tablosuna ait her detayı Eta muhasebe entegrasyonu da takip edebiliyorsunuz. 

MNG Kargo

MNG Kargo tarafında da oluşturulan muhasebe programını entegre ederek mali işlemlerinizi gözlemleyebilir. Raporlamaları günlük, haftalık veya aylık olarak düzenleyebilirsiniz. 

PTT Kargo

PTT Kargo muhasebe entegrasyonu içerisinde de tek panel üzerinden mali işlemlerinize ait verileri görüntüleyebilirsiniz. 

HepsiJet Kargo

Muhasebe entegrasyonu sunan firmalardan olan HepsiJet Kargo ile de e-ticaret muhasebe entegrasyonunuzu tamamlayabilir ve ürün yönetimi, kargo ve muhasebe işlemlerini tek panelden yönetebilirsiniz. 

Author

2003 yılından beri ERP alanında çalışan bir uzmanın artık tüm bilgilerini web sitesine taşımak istemesi üzerine çıkan bir proje. Uzun yıllardır bilgi ve birikimlerini seminerlerde harcayan yazar artık ERP Takip kimliği ile bu sitede paylaşacak.

Write A Comment

İnstagram takipçi satın al casino siteleri